Milujeme ryby a nejradši na udici
Rybařina není nuda! Je to vášeň. Kdo jednou okusí, už nemůže přestat.

Sbíráme ocenění

Naše organizace podporuje několik závodních týmu. Na této stránce jsou k vidění jejich úspěchy.

Tým přívlače Westin Czech Republic

Loňský rok pro nás byl velice zajímavý a hlavně dlouhý. Navštívili jsme spoustu krásných a zajímavých destinací a míst. Mohl bych popisovat závod po závodu místo po místě. ale to by bylo moc dlouhé a nezajímavé. Jenom pro představu krátký souhrn všech závodů z loňské závodní sezóny:

 • Sport Fishing World Games South Africa 2019
 • Štěchovický pohár
 • Holbina Trei Bibani 2019
 • Lodní Liga 2019
 • 1. a 2. kolo ÚN Dalešice
 • 3. a 4. kolo Slapská přehrada
 • IX. Mezinárodní mistrovství ČR přívlače z lodi
 • Mistrovství ČR přívlače ze břehu Hracholusky 2019
 • Lapland Pike 2019
 • Garmin fishing league 2019
 • DUO Pike a Perch PRO 2019

Jak sami vidíte nebylo toho málo, ale našli jsme si s přítelkyní a s klukama z týmu i čas vyrazit jen tak na ryby, navštívit dětský rybářský tábor pořádaný naší organizací MO Vysočany, prozkoumat a zachytat si pro mě na neznámé Hněvkovické přehradě, kde v letošním roce proběhnou první dvě kola Lodní ligy - jeden z mnoha nominačních závodů na MS v USA 2021.

Tak abych se vrátil k loňské závodní sezóně. Sezóna to byla parádní, máme za sebou výborné úspěchy ale i zklamání. Například, když jsem na závodech na Slapské přehradě skončili na 4 místě pouze o jeden centimetr.

Nejlepší, nejhezčí a nejzajímavější závod v loňském roce bylo MS v JAR. Chytali se pro nás neznámé ryby a to Black bass, Keříčkovec, Tilápie. I když se to zdálo nemožné, náš tým předvedl neuveřitelný výsledek. Jak bylo řečeno v ruské televizi český tým deklasoval svět na MS. Český národní tým si odvezl zlato v týmech a v jednotlivých posádkách zlato a stříbro. Co dodat, lepší už to nemohlo být.

Další zajímavý závod z lodě proběhl v deltě Dunaje pod názvem Holbina Trei Bibani 2019. Tento závod je ojedinělý, jedná se o závod v lovu štik. Štiky v závodě se zde z 90 procent chytají na povrchové nástrahy. Top nástrahou jsou umělé žáby. Je to neuvěřitelný pohled, když vidíte, jak si štika vezme vaši povrchovou nástrahu...

Podobným, ale velice těžkým závodem je závod v Laponsku "Lapland Pike 2019". V tomto závodě se počítají štiky nad 70cm. Po dva dny jsme bojovali s nepřízní počasí a s nezájmem štik o naše nástrahy. Nakonec jsme ve světové konkurenci skončili s dvěma bodovanými štikami 103 a 93 cm na krásném 6 místě.

Přítelkyně Dášenka se již po několikáte zúčastnila Mistrovství ČR přívlače ze břehu. V předchozích letech se stala dvojnásobnou mistryní České republiky a po roční pauze opět na Hracholuské přehradě potvrdila svoji formu a nadání pro lov přívlačí a stala se vícemistryní ČR.

O dalších závodech Vám napíši příště. Zatím malá ochutnávka ve fotografiích.

Tomáš Jírovec člen MO Vysočany a závodního týmu Westin Czech republic