Milujeme ryby a nejradši na udici
Rybařina není nuda! Je to vášeň. Kdo jednou okusí, už nemůže přestat.

Rybářská školka

Nejčerstvější informace o rybářském kroužku, letním táboru a dalších akcích, které jsou určeny pro ty nejmenší.

Rybářský kroužek

Naše organizace podporuje i začínající mladé rybářky a rybáře. Náš rybářský kroužek je zaměřen na obecné znalosti o přírodě, vodních tocích, na poznávání ryb i dalších živočichů, kteří se i vody vyskytují a dále na základy lovu na plavanou.

Samozřejmě nejsme jen zavřeni v klubovně, to jen v době, kdy venku mrzne a padají trakaře. Jinak vyrážíme přímo do přírody, k vodě, s prutama i bez nich.

Dětem se obvykle věnují dva až tři vedoucí. Všichni mají za sebou bohaté rybářské zkušenosti, které chtějí předat mladší generaci. Vedoucím je Viktor Cílek. Viktor vystudoval rybářskou školu a je tedy člověk na svém místě. Mimo čistě rybářské znalosti dětěm barvitě vypráví o tom, co se děje pod vodou, že i ryby potřebují kyslík a spoustu dalším informací, které se jen tak u počítače nedozvědí.

Kroužek se koná přibližně dvakrát měsíčně, obvykle v sobotu dopoledne. Místo a čas se domlouvá operativně přes SMS, telefonicky, případně e-mailem. Kontakt na Viktora je 732 217 070.


Rybářský tábor 2018

I letošní léto bude patřit dětem. Ve spolupráci s Územním svazem města Prahy se i letos uskuteční již tradiční letní soustředění rybářské mládeže.

Tábor je již tradiční naší letní akcí pro malé rybáře. Rybaříci se užijí nezapomenutelné chvíle s kamarády, kolegy rybaříky. Pod vedením našich vedoucích, zkušených rybářů, si zdokonalí své rybářské zkušenosti.

A nejen to, vedoucí již nepřetřžitě vymýšlí bohatý program celého tábora. Nebude chybět celotáborová hra, koupání v nedaleké pískovně, večery u táborového ohně i nějaké to sportovní vyžití. V minulých letech nás přijeli rozptýlit např. hasiči z přilehlého okolí. A jestli se podaří, tak by nás mohli opět navštívit naši přívlačoví reprezantanti. Ti loni naše děti zasvětili do tajů přívlače, uspořádali závody a dokázali, že přilehlá řeka není bez dravců, jen je neumíme chytat!

Kde

Tábor se bude konat na břehu řeky Sázavy, v obci Horka II.

Ti, co tu s námi ještě nebyli, Horka II leží v blízkosti města Zruč nad Sázavou, přibližně 60 km od hranice Prahy. Na toto místo jezdíme již několik let, takže okolí dobře známe. Rybaření je možné ihned v kempu na řece Sázavě nebo na blízké soukromé pískovně,kde se nacházení ryby trofejníc rozměrů.

Kdy

Tábor se uskuteční hned na začátku prázdnin, konkrétně od 30.6.2018 do 14.7.2018.

Odjíždí se tedy v sobotu 30.6.2018 ve 13:00 z parkoviště v ulici Litoměřická (100m na mototechnou, u kostela).

Vracíme se také v sobotu, ale 14.7.2018 cca v 15:00, tedy podle dopravy na stejné místo, odkud jsme odjížděli.

Bližší informace

Tábor má svoje webové stránky www.rybarsky-tabor.cz , kde jsou zveřejňovány průbězné informace, jak před samotným táborem, tak hlavně během něj.

Aby se Vaše ratolest mohla zúčastit toto tohoto tábora, je nutné se přihlásit. Zde jsou veškeré dokumenty:


Dětský den 2018 na rybníku Aloisov

Již tradičně zajišťujeme pro Prahu 14 dětské závody na rybníce Aloisov. Akce se koná ke svátku všech dětí. Jelikož je akcí okolo 1.června hodně, konají se závody vždy o něco dříve. Letos tomu nebylo jinak a závody se konaly 19.května.

Registrace závodníků probíhala od brzkých ranních hodin. Jejich věk byl omezen, lovit mohli závodníci do věku 15 let. Závody se konaly od půl 8 do 12. Aby byly závody trochu atraktivnější, bylo do rybníka puštěno 5 metráků kaprů.

Souboj to byl o každou šupinu. Celkem tu zápolilo 81 dětí různého věku. Na břeh se podívalo 37 kapříků, z nichž největší měřil 54 cm. Vzácně se na háček chytla i bílá ryba, přesněji dva cejni a jedna plotice.

Ikdyž se do závodu hlásily i dívky, první místa rozdělili kluci.

1. místo Adam Heřman ulovil v 1 kole (1 hod.) ryby o délce 180 cm
2. místo Viktor Dostál ulovil v 1 kole (1 hod.) ryby o délce 133 cm
3. místo Adam Bardisal ulovil v 1 kole (1 hod.) ryby o délce 117 cm

Na závěr se ještě musíme pochlubit. Dostali jsme dopis z městské části Prahy 14: Moc poděkuji předsedovi MO ČRS Praha 9 p. Mačákovi a instruktorům za spolupráci a pomoc při organizaci závodů. Závody proběhly bezchybně, počasí nám přálo a dětem i rodičům se závody moc líbily.