Milujeme ryby a nejradši na udici
Rybařina není nuda! Je to vášeň. Kdo jednou okusí, už nemůže přestat.

Rybářská školka

Nejčerstvější informace o rybářském kroužku, letním táboru a dalších akcích, které jsou určeny pro ty nejmenší.

Rybářský tábor 2021

I přes nelehkou situaci během posledního roku se najde světlá chvilka. Léto budou opět děti trávit u Sázavy. Ve spolupráci s Územním svazem města Prahy se i letos uskuteční již tradiční letní soustředění rybářské mládeže.

Tábor je již tradiční naší letní akcí pro malé rybáře. Rybaříci se užijí nezapomenutelné chvíle s kamarády, kolegy rybaříky. Pod vedením našich vedoucích, zkušených rybářů, si zdokonalí své rybářské zkušenosti.

A nejen to, vedoucí již nepřetřžitě vymýšlí bohatý program celého tábora. Nebude chybět celotáborová hra, koupání v nedaleké pískovně, večery u táborového ohně i nějaké to sportovní vyžití. A jestli se podaří, tak by nás mohli opět navštívit naši přívlačoví reprezantanti.

Kde

Tábor se bude konat na břehu řeky Sázavy, v obci Horka II.

Ti, co tu s námi ještě nebyli, Horka II leží v blízkosti města Zruč nad Sázavou, přibližně 60 km od hranice Prahy. Na toto místo jezdíme již několik let, takže okolí dobře známe. Rybaření je možné ihned v kempu na řece Sázavě nebo na blízké soukromé pískovně,kde se nacházení ryby trofejníc rozměrů.

Kdy

Tábor se uskuteční hned na začátku prázdnin, konkrétně od 3.7.2021 do 17.7.2021.

Odjíždí se tedy v sobotu 3.7.2021 ve 13:00 z parkoviště v ulici Litoměřická (100m na mototechnou, u kostela).

Vracíme se také v sobotu, ale 17.7.2021 cca v 15:00, tedy podle dopravy na stejné místo, odkud jsme odjížděli.

Bližší informace

Tábor má svoje webové stránky www.rybarsky-tabor.cz , kde jsou zveřejňovány průbězné informace, jak před samotným táborem, tak hlavně během něj.

Aby se Vaše ratolest mohla zúčastit toto tohoto tábora, je nutné se přihlásit. Zde jsou veškeré dokumenty:


Rybářský kroužek

Naše organizace podporuje i začínající mladé rybářky a rybáře. Náš rybářský kroužek je zaměřen na obecné znalosti o přírodě, vodních tocích, na poznávání ryb i dalších živočichů, kteří se i vody vyskytují a dále na základy lovu na plavanou.

Samozřejmě nejsme jen zavřeni v klubovně, to jen v době, kdy venku mrzne a padají trakaře. Jinak vyrážíme přímo do přírody, k vodě, s prutama i bez nich.

Dětem se obvykle věnují dva až tři vedoucí. Všichni mají za sebou bohaté rybářské zkušenosti, které chtějí předat mladší generaci. Vedoucím je Viktor Cílek. Viktor vystudoval rybářskou školu a je tedy člověk na svém místě. Mimo čistě rybářské znalosti dětěm barvitě vypráví o tom, co se děje pod vodou, že i ryby potřebují kyslík a spoustu dalším informací, které se jen tak u počítače nedozvědí.

Kroužek se koná přibližně dvakrát měsíčně, obvykle v sobotu dopoledne. Místo a čas se domlouvá operativně přes SMS, telefonicky, případně e-mailem. Kontakt na Viktora je 732 217 070.