Milujeme ryby a nejradši na udici
Rybařina není nuda! Je to vášeň. Kdo jednou okusí, už nemůže přestat.

Pořádáme pro vás

Informace o akcích, které pořádáme nebo se na nich podílíme, jak akcích pro veřejnost, tak těch, kam máte přístup jenom Vy, naši členové.

Memoriál Emila Jíchy - 6.ročník

Memoriál Emila Jíchy vstupuje již do své šesté sezóny. Každý ročník byl jiný, postupně jsme se posunuli od brzkých jarních lovů až k začátku podzimu. Letos se posuneme opět o kousek dál, až těsně za polovinu září a věříme, že to bude ten ideální podzimní čas. Loňský termín na začátku září nebyl pro ryby úplně příznivý. Taktika bude určitě důležitá, ale i štěstí je nutné jít naproti. Tradičně se bude lovit převážně kapr, případně amur. I délka závodu zůstává stejna, tj. 24 hodin.

Pravidla se nemění, ale trochu jsme upravili ceny. Předchozí ročníky ukázaly, že los často určuje i pravděpodobnost úlovku. A tak jsme změnili ceny za nejtěžší rybu. Tento rok se budou vyhlašovat tři ceny za nejtěžší rybu a to podle sektorů. Lovná místa se rozdělí do třech sektorů. Touto úpravou chceme podpořit hlavně první a třetí sektor a zvýšit pravděpodobnost výhry i pro další závodníky.

Určitě si nezapomeňte přečíst kompletní pravidla závodů, aby vás něco nezaskočilo.

Kde

Místem konání bude soukromý revír Hruškov u Stříbrné Skalice.

Kdy

 • pátek 15. září - příjezd na místo je možný již během dopoledne, mimozávodní rybolov na vyhrazené části rybníka bude za dodržení místních pravidel umožněn – účast dobrovolná!
 • sobota 16. září - 9:00 prezentace (u kiosku), 9:05 losování chytacích míst, 11:00 start závodu
 • neděle 17. září - ukončení soutěže v 11:00, předání cen kolem 11:15, rozloučení se závodníky, další rybolov na vyhrazené části rybníka bude umožněn i po skončení závodu

Stejně jako tomu bylo u předchozích ročníků, i pro tento ročník bude nutná závazná rezervace.

Registrace začíná 15.5.2023 a spočívá v zaplacení registračního poplatku na náš účet. Naši členové mají tento poplatek stanoven na 500 Kč, ostatní 1000 Kč. S registrací neváhejte, ikdyž máme rezervovaný celý revír, počet míst je omezen na 30 závodníků.

účet: 245997339/0800 (Česká Spořitelna)
popis platby: uveďte vaše celé jméno a příjmení
variabilní symbol: uveďte telefonický kontakt závodníka (telefon bude využit jen v případě naplnění plné kapacity závodu).

QR platba 500Kč

dopiště vaše jméno a telefonní číslo.

Registrační listina

Průběžně zde budou zveřejňováni jména registrovaných závodníků a případných náhradníků. O pořadí rozhoduje datum připsaní registračního poplatku na účet organizace.

Registrovaní závodníci:

 1. Martin Procházka
 2. Jan Karpíšek
 3. David Virgl
 4. Martin Vyškovský
 5. Daniel Kraus
 6. Jakub Vrbenský
 7. Jiří Meszárosz
 8. František Marek
 9. Martin Pazderník
 10. Harčarik Milan
 11. Jiří Blažek
 12. Petr Manders
 13. Zdeněk Mazanec
 14. Lukáš Mazanec
 15. Lukáš Bína
 16. Pavel Kopáček
 17. Michal Šarapatka
 18. Pavel Kareš
 19. Martin Turčík
 20. Stanislav Duba
 21. Vladimír Neumann
 22. Jan Landovský
 23. Jan Veverka
 24. Zdeněk Stach
 25. Josef Karpíšek
 26. Michal Peřinka
 27. Jiří Coufal

O co hrajem

Poháry

Přeci jen se jedná o závod a tak by měl mít i nějaké odměny. Podle uvedených pravidel bude stanoveno pořadí a pětice nejúspěšnějších se může těšit na následující ceny

1. místo 10000 Kč + pohár
2. místo 6000 Kč + pohár
3. místo 4000 Kč + pohár
4. místo 2000 Kč
5. místo 1000 Kč

nejtěžší ryba sektoru 1000 Kč


Memoriál Emila Jíchy - 5.ročník - výsledky

Tak máme za sebou další ročník Memoriálu Emila Jíchy. Tentokrát jsme se ovšem z parného léta přesunuli na brzký podzim. A podzim jak známo přeje rybářům a tak se očekávají doslova kapří jatka.

Chytáme opět na Hruškově, to se nemění. A letos neměníme ani pravidla, ani to, o co se bude hrát. Jen poháry jsem museli připravit nové, nikdo nám je nechce po vítězství vracet :-)

Brousíme háčky, pruty...

Jak se již stalo zvykem, pátek je vždy takový seznamovací. Ikdyž se již všichni známe, už se tu scházíme v podobném složení již nějaký ten rok, není od věci se ještě lépe poznat. V kiosku si dáme něco dobrého na zub a pár kapek zlatavého moku. Letos se bohužel musíme obejít bez zvuku malebné kytary.

Někteří z nás mají již pár hodin nahozeno, ale na žádné velké rybaření to nevypadá. Loni se klukům na přítoku těsně před setměním podařilo několik krásných candátů a tak vyrazili i letos. Ale ani dravci nejsou v tuto dobu zrovna při chuti.

Noc byla také klidná a tak se všichni tak trochu obáváme, co nám závod přinese...

Losovačka

Devátá hodina se přiblížila a Standa vítá všechny rybáře na dalším ročníku Memoriálu Emila Jíchy a začínáme uctěním Emilovy památky. Následuje letmé seznámení se pravidly a představení rozhodčích závodu. Účast je opět hojná, ikdyž kapacitu závodu jsme nevyčerpali. Zůstala tři volná místa, aspoň budou o chloupek větší sektory.

Závodní místa začínají nalevo od kiosku a táhnou se až na úrověn přítoku. Jak jsme se již několikrát přesvědčili, prostřední část rybníka by měla být top a kdo si vytáhne místa za potokem, jakoby přijel na klidnou dovolenou.

Osudí s čísly se pomalu vyprazdňuje a v některých tvářích je vidět radost a někdy naopak starost = "proč zrovna já, co za tím potokem tak budu dělat...". Los je los a tak se rozprcháváme na značky.

11:00 připravit, pozor a házíme...

A už to líta, koule, olova, rakety... Všechno do vody... Letošní seznamovací večer nebyl tak bujarý a všichni jsou tak plni sil a nahazují s čistou hlavou. Počasí slibuje babí léto, tak když nebudou ryby brát, tak aspoň nezmrzneme.

Poslední dva roky na sebe ryby nenechali dlouho čekat a první ryby se na podložce ukázaly během první hodiny od zahájení. Ale letos to tak nevypadá, asi jim trenér naordinoval vyčkávací taktiku. I takové ročníky si tu pamatujeme...

Klidné odpoledne

Jak by, s drobnou úpravou, řekl klasik: "tento způsob podzimu zdá se mi poděkud nešťastný". A to doslova. Už několik hodit tu máčíme 54 nástrah a žádnou z nich žádná ne a ne spolknout. Slunce pomalu zapadá a na břehu ani jedna bodovaná ryba.

Ikdyž pár záběrů už přišlo, ale nikomu nebylo souzeno dostat rybu na podložku. Takový průběh nikdo nečekal, termín na začátku září sliboval pravý opak. Takovou bídu jsme nezažili snad ani na první ročníku a ten se konal v půlce května. Snad se alespoň v noci nevyspíme.

Uplakaná noc

Slunce už pomalu zapadá a hladinu čeří jen několik nutrií. Ale něco se děje v tom nejméně populárním sektoru, tedy za potokem. Ryba se statečně pere, lovec ovšem nevzdává ani minutu. Už se pomalu šušká, že to bude ta nechtěná ješterka. Ano, už je to jisté, aspoň máme dosud výherce nejtěžší ryby závodu.

Jako by tento úlovek teprve zahájil závod. Najednou se na místě těsně vedle potůčku začíná něco dít! Cívka sviští, čelovky kvitají, vypadá to konečně na první bodovanou rybu závodu. Že by se opravdu blýskalo na lepší časy?

Krásna ryba a v zápětí další! Vypadá to, že noc opět zachrání celý závod, snad to nebude ONE-MAN-SHOW. V noci nás zkrápí vytrvalý deštík, aspoň ráno uvidíme, kdo si v noci užíval pohodlí bivaku a kdo makal za každého počasí. Postupně se ryby ukazují vybraným rybářům po celém rybníce, jen opět část od potoka k přítoku leží ladem, až na jednu výjimku - Honza to za potokem "umí", za posledních pět ročníků tu byl čtyřikrát!

Ne-mohutný finiš

Během noci sice krapet zapršelo a ráno už zbyla jen mokrá tráva a přístřešky. Ale oproti loňsku se žádná dopolední jatka nečekají. Letos to je opravdu bída a děs. Vytrvalci zkouší ještě na poslední chvíli vykřesat jiskřičku naděje, ale nikomu není přáno nějak významně promluvit do pořadí závodu, které určila noc.

Prvenství se zdá pojede do Plzně, systémem start - cíl, tedy první ryba až ke zlatu. Boj o další příčky bude těsný, každý neproměněný záběr v tuto chvíli zamrzí.

Konečná

Standa už odpočítává vteřiny do konce závodu... "KONÉÉÉC"... Teď mohou všichni jen doufat, že ten kolega vedle neměl větší kliku než já. Počítání úlovku letos nebude trvat tak dlouho a tak moc času na balení náčiní před vyhlášením výsledků není.

Standa nás svolává jak ovečky ke kiosku, kde děkuje všem za účast. Loni se podařilo nachytat 46 počítaných ryb, letos budeme stěží na polovině. I na váze je to znát. Ve srovnání s loňskem by letošní druhá příčka nestačila ani na páté místo. Vedle Standy se už blýskají poháry pro nejúspěšnější lovce a finanční dary o celkové hodnotě 25000 Kč.

Začínáme opět od pátého místo, které patří Martinu Vyškovskému s úlovky o váze 18,82 kg. Čtvrté místo si vybojoval Jan Veverka s úlovky o váze 18,91 kg, obě místa od sebe dělil balíček salámu. A teď jdeme na bednu. Třetí místo patří Jirkovi Mezsárošovi za ryby o celkové váze 20,58 kg. Druhý, stejně jako loni, skončil Honza Karpíšek s úlovky o celkové váze 21,54 kg. Vítězem je Zdeněk Mazanec, jehož tři nějtěžší úlovky vážily 36,53 kg.

Zdeněk si zároveň odveze cenu za nejtěžší rybu závodu.

Letos můžeme pogratulovat všem závodníkům, protože ryby nám to opravdu nedali zadarmo a všem také děkujeme za účast a těšíme se viděnou další rok.

Ještě závěrečné foto a na viděnou příští rok